fbpx

SAYILARLA UZMAN DİL OKULLARI

Şu ana kadar neleri başardık?

3
ULUSLARARASI ÖDÜL
3463
MUTLU ÖĞRENCİ
6
YILLIK TECRÜBE

BİZ KİMİZ?

Hacettepe İngilizce Mütercim Tercümanlık ve İngilizce Öğretmenliği mezunları tarafından kurulmuş olan Uzman Dil Okulları ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, 2011 yılında İzmir’in En Modern ve Teknolojik Dil Okulu olarak Bornova’da kapılarını öğrencilerine açmıştır.

Toplamda 10 sınıf ve 1 seminer salonundan oluşan okulumuzda sınıflarımız 8 kişilik olup hepsi akıllı tahta teknolojisiyle donatılmıştır. Teknolojinin hayatımızda daha da önemli bir yer kapladığı günümüzde akıllı tahta sayesinde öğrencilerimiz derslerini interaktif bir ortamda daha etkin ve verimli bir şekilde işlerken zamandan da tasarruf edilmektedir. Tüm öğrenci gruplarımızda akıllı tahtaya özel yazılımlar kullanılmaktadır.

Uzman’da ilkokul öğrencisinden banka müdürüne kadar tüm öğrencilerimiz bizim için özeldir. Uzman ailesi olarak herkesin ayrı ayrı bireyler olduğunun, algı şeklinin aynı olmadığının farkındayız. Adres tarifi yapılırken bile aynı yeri bir kişi köşedeki markete göre anlatırken bir diğer kişi kuaföre göre anlatabilir. Oysaki anlatılan yer aynıdır sadece izlenen yol farklıdır. Bireysel farklılıklarınızın sizi siz yapan şey olduğunun bilincinde olan Uzman, kişiye özel öğrenme metodu (Person Oriented Learning Approach) izlemektedir.

Uzman ailesinin değerli üyeleri öğretmenlerimiz kendi alanlarında donanımlı ve deneyimli olmakla beraber, her ay kurum içinde kendilerini geliştirmek amaçlı seminerlere katılmaktadır. Öğrencilerimizin de ailenin bir parçası olduğunun farkında olan öğretmenlerimiz, onlarla özel olarak ilgilenmektedir.

NEDEN UZMAN?

Uzman ailesi olarak öğrencilerimize gösterdiğimiz birebir ilgi ile onları ailemizin bir parçası olarak görüyor ve hissediyoruz. Bu sıcak ortamda onların İzmir’in en modern sınıflarında, teknolojinin tüm eğitim binasında hissedildiği bir atmosferde eğitim görmelerini sağlıyoruz. Eğitim binamız villa şeklinde olup tamamı bize aittir. Şehrin göbeğinde, fakat şehir telaşından arındırılmış bir yere konumlandırılan binamız, öğrencilerimize daha eğlenceli ve biz bize bir ortamda eğitim alma imkânı sağlamaktadır. Forum Bornova’nın karşısında bulunan okulumuz, İzmir’in her bölgesinden ister kendi aracınız ister toplu ulaşım olsun ulaşım bakımından oldukça rahat bir konumdadır.

Okulumuzun içine adım attığınız andan itibaren teknolojinin sınıflardan lobiye kadar uzandığını ve bu çağdaş, yenilikçi bina yapısının size huzur ve güven verdiğini hissedeceksiniz.

Uzman ailesinde görev yapan tüm öğretmenlerimiz pedagojik formasyona sahip olup alanında en az 5 yıl deneyime sahiptir. Öğretmenlerimiz, sınıfına girdiği öğrencilerin aynı zamanda sınıf öğretmenidir. Sınıfındaki öğrencilerine genel olarak rehberlik hizmeti vererek öğrencilerin her türlü soru ve sorunlarına yardımcı olmaya çalışır. Yıl süresince de yetişkin grubu dışındakilere zaman zaman ev ziyaretlerinde bulunarak performans değerlendirmesi yapar.

Dil kursu olarak tasarlanan okulumuzda öğrenci adına her şey düşünülmüş olup profesyonel ses sistemi sayesinde Listening derslerinden maksimum verim sağlanmaktadır. Dört dil becerisini de en etkili şekilde öğrenecekleri çizgide tasarlanan sınıflarımız ve uzman eğitmen kadromuz sayesinde öğrencilerin yabancı dile karşı besledikleri korku ve çekinmenin yerini sıcaklık ve sevgi almaktadır.

WhatsApp chat WhatsApp Canlı Destek