Uzman Hakkında

Hacettepe İngilizce Mütercim Tercümanlık ve İngilizce Öğretmenliği mezunları tarafından kurulmuş olan Uzman Dil Okulları ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, 2014 yılında İzmir’in En Modern ve Teknolojik Dil Okulu olarak Bornova’da kapılarını öğrencilerine açmıştır.

Toplamda 10 sınıf ve 1 seminer salonundan oluşan okulumuzda sınıflarımız 8 kişilik olup hepsi akıllı tahta teknolojisiyle donatılmıştır. Teknolojinin hayatımızda daha da önemli bir yer kapladığı günümüzde akıllı tahta sayesinde öğrencilerimiz derslerini interaktif bir ortamda daha etkin ve verimli bir şekilde işlerken zamandan da tasarruf edilmektedir. Tüm öğrenci gruplarımızda akıllı tahtaya özel yazılımlar kullanılmaktadır.

Uzman’da ilkokul öğrencisinden banka müdürüne kadar tüm öğrencilerimiz bizim için özeldir. Uzman ailesi olarak herkesin ayrı ayrı bireyler olduğunun, algı şeklinin aynı olmadığının farkındayız. Adres tarifi yapılırken bile aynı yeri bir kişi köşedeki markete göre anlatırken bir diğer kişi kuaföre göre anlatabilir. Oysaki anlatılan yer aynıdır sadece izlenen yol farklıdır. Bireysel farklılıklarınızın sizi siz yapan şey olduğunun bilincinde olan Uzman, kişiye özel öğrenme metodu (Person Oriented Learning Approach) izlemektedir.

Uzman ailesinde görev yapan tüm öğretmenlerimiz pedagojik formasyona sahip olup alanında en az 5 yıl deneyime sahiptir. Öğretmenlerimiz, sınıfına girdiği öğrencilerin aynı zamanda sınıf öğretmenidir. Sınıfındaki öğrencilerine genel olarak rehberlik hizmeti vererek öğrencilerin her türlü soru ve sorunlarına yardımcı olmaya çalışır. Yıl süresince de yetişkin grubu dışındakilere zaman zaman ev ziyaretlerinde bulunarak performans değerlendirmesi yapar.

Zorunlu konuşma derslerimizin dışında her Çarşamba ve Cuma akşamı 19.00 – 21.00 saatleri arasında ücretsiz olarak düzenlediğimiz konuşma kulüplerimize her seviye ve kurdan öğrencilerimiz katılarak öğrendiklerini pekiştirip konuşma becerilerini geliştirebilmektedir. Cumartesi günü sinema günümüz olup 19.00 – 21.00 saatleri arasında güncel bir sinema filmi seminer salonunda oynatılmaktadır.

Seminer salonunda yıl süresince çocuk gelişimi, ergenlik, sınav stresi ve stresle baş etme yolları, dil ve kariyer, vb. konularda uzmanlar tarafından veli ve öğrencilerimize yönelik sertifikalı ve sertifikasız seminerler düzenlenmektedir.