Dil Kursu

İzmir’de İngilizce Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?

27 Kasım 2015

İngilizce öğrenebilmenin en etkili yolu, küçük yaşlarda eğitim almaktadır. Çünkü 0-7 yaş arasında beyin, öğrenmeye en açık olduğu dönemlerindendir. Bu nedenle İngilizceyi kalıcı şekilde öğrenebilmek için bu yaşlar arasında eğitim almakta fayda vardır. Ancak biz bu eğitimin küçük yaşlarda alınması gerektiğini henüz yeni öğrendik. İngilizce ise hayatımızda son on yıldır var. Bu nedenle toplum olarak, İngilizce öğrenmek için daha önce çaba harcamadık.

İngilizce, evrensel bir dil olarak kabul edildiği ve ülkemizde pek çok yabancı yatırımcı bulunduğu için, bununla birlikte ülkemiz, yurt dışına daha rahat açılma imkânı bulabildiği için, çok önemli bir hale gelmiştir. Hayatımızın her alanında karşılaştığımız İngilizceyi rahat bir şekilde öğrenebilmek için ise çok sayıda ise boş yere zaman ve para kaybetmektedir. Bunun en önemli nedeni İngilizce eğitimi veren pek çok kurumun, kaliteli eğitim verememesi ve başarısız olmasıdır. İnsanlar daha az maliyetle İngilizce eğitimi alabilmek için, eğitim kalitesi düşük olan kursları tercih etmektedir.

Tüm bu orunları ortadan kaldırmak amacıyla 2014 yılında faaliyetlerine başlayan Uzman Dil Okulu, İzmir’in en gözde ilçesi Bornova’da, eğitim dünyasına kapılarını açmıştır. Kurulduğu günden bu yana pek çok öğrencisine, kaliteli ve kalıcı eğitim vererek, başarı oranı kısa zamanda üst seviyelere çıkarmıştır ve çıkarmaya devam etmektedir. İngilizce İzmir kursları arasında en modern ve teknolojik eğitimleri sunmaktadır. Ayrıca bu fırsatları, en uygun fiyat garantisi sağlayarak gerçekleştirmektedir.

İngilizce öğrenmenin aslında kolay olduğunun fakat insanların bunu, kendilerinin zorlaştırdığının bilincinde olan kurumumuz, hem psikolojik destek hem de tam donanımlı eğitmenler ile verimli eğitim sunmaktadır. Bu sayede okulumuzdan aldığınız eğitimin kalıcı ve etkili olması sağlanmaktadır. İngilizce İzmir denilince ilk akla gelen kurum olmaktan gurur duyan Uzman Dil Okulu ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için, www.uzmandilokullari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İngilizce öğrenmenin ne derece önemli olduğunun bilincinde olan kurumumuz, bu alanda her türlü eğitim imkânını sunmaktadır. Uluslararası alanda geçerli olan tüm sınavların, çocuklar içi İngilizce kursunun, iş İngilizcesi’nin, akademik kariyer alanındaki kursların ve genel İngilizcenin eğitimini sunmaktadır. Geniş eğitim ve fırsat yelpazesi ile öğrencilerine pek çok avantaj sunabilmektedir.

Peki, bu İngilizce neden bu kadar önemlidir ve hayatımıza ne gibi katkıları bulunur sorularının cevabı ise aşağıdaki şekilde verilebilir;

İngilizce fırsatlar dünyasıdır;

İngilizce öğrenmek, pek çok fırsatın da ayağınıza kadar gelmesine neden olur. Bu fırsatlar iş, okul, akademik kariyer gibi alanlarda, karşınıza çıkmaktadır.

İngilizce, rakiplerinizle aranızdaki farkı açar;

İngilizce öğrenmek, rakiplerinizden her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Çünkü İngilizce, size ekstra özellik katarak, özellikle iş dünyasında pek çok kapı açmayı sağlayacaktır. Örneğin işinizle ilgili pek çok teknolojik gelişmeyi yakından takip etme ve birinci elden öğrenme fırsatı bulabilirsiniz. Bu sayede kendinizi ve işinizi geliştirme imkânı bulursunuz.

İngilizce ufkunuzu genişletir;

İngilizce öğrenmek, pek çok kültür ile aranızdaki uçurumun kalkmasına neden olur. İngilizce evrensel bir dil olduğu için dünya genelinde kullanılmaktadır. Bu sayede, pek çok ülkedeki insanla iletişim kurabilir ve onların kültürlerini yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

 izmiringilizcedilkursu

İngilizce sosyalleşmenizi sağlar;

İngilizce sayesinde pek çok kişiyle arkadaş olabilir, farklı ülkelerdeki insanların ortamına rahat bir şekilde girebilir ve kendi kültürünüzle onların kültürünü karşılaştırma imkânı bulabilirsiniz. Bu da sosyalleşmenize ve sınırlarınızın dışına çıkarak, farklı dünyalar tanımanıza imkân sağlayacaktır.

Eğitim alanında başarı sağlar;

İngilizce olmadan normal bir okulda, normal eğitim alırken İngilizce sayesinde, üst düzey okullarda, kaliteli eğitimler alabilirsiniz. Bu sayede ileride, iş dünyasına çok daha önceden, avantajlı bir giriş yapmış olursunuz. Ayrıca yurt dışında alacağınız kurslar ya da eğitimler ile de, pek çok okulun istediği öğrencilerden biri olabilirsiniz.

İş fırsatları sunar;

İngilizceye iyi derecede hâkim olan biri asla işsiz kalmaz. Bulunduğunuz bölgeye göre turist rehberliği yapabilir, internet ortamında çevirmenlik yapabilir ya da pek çok eğitim kurumunda İngilizce öğretmenliği yapabilirsiniz. Bu da hayat standardınızın artmasına imkân sağlayacaktır.

Hayatımız içi bu kadar çok faydası olan İngilizceyi siz de bir an önce öğrenebilmek ve ayrıcalıklar dünyasında yerinizi almak için hemen www.uzmandilokullari.com adresini ziyaret edebilir, kaliteli ve ayrıcalıklı eğitimin keyfini yaşayabilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply