Dil Kursu

İzmir YDS Kursları

8 Aralık 2015

YDS açılımı; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’dır. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan bu sınav, KPDS ve ÜDS birleşiminden oluşmuştur. KPDS; yabancı dil bilgisi olan kamu personelinin, dil seviyesini ölçmek ve bu seviyeye göre, tazminat ödemek için yapılan sınavdır. KPDS sınavı kamu personeli başta olmak üzere, bazı üniversitelere giriş için şart olarak görüldüğünden dolayı, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, akademik kariyer yapmak isteyenler, doçentler, araştırma görevlisi olmak isteyenler, üniversitelerin hazırlık programların katılmak isteyen öğrenciler ve diploma denkliği yapmak isteyen öğrencilerin katılmış oldukları bir sınavdı. ÜDS ise; üniversitelerde kariyer yapmak isteyen kişilerin, doçent adayı olabilmek için girmesi gereken bir sınavdı. Bazı üniversitelerde, yüksek lisans yapabilmek için şart koşulmuş olan bu sınava, tüm akademik personelle birlikte, üniversite son sınıf öğrencileri ve 3. sınıf öğrencileri de katılabilmektedir.

YDS ile birlikte hem kamuda çalışan kişiler hem de akademik kariyer yapmak isteyen kişiler, tek bir sınava tabi tutulmaktadır. Bu sınav, yılda iki kez olmak üzere, Nisan ve Eylül aylarında gerçekleştirilmektedir. YDS ilk olarak Yüksek Öğretim Kurulunun talimatı ile, ÖSYM tarafından, 7 Nisan 2013 tarihinde uygulanmıştır. Bu sınava girmek isteyen kişilerin özelliklerinden, detaylı olarak şu şekilde bahsetmek mümkündür;

• Yüksek lisans yapmak isteyen üniversite mezunları
• Herhangi bir kamu kurumunda çalışan ve dil tazminatı almak isteyen kişilerle, yurt dışında çalışmak isteyip, dil bilgisini seviyesini ölçmek isteyen kişiler
• Doçent adayları ve doktora yapmak isteyen kişiler
• Üniversitelerin son sınıfında okuyan veya 3. sınıfta okuyan ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler
• Yabancı dil bilgisini ölçmek isteyen öğrenci veya üniversite mezunları

2
YDS, hem hazırlanması zor hem de çok emek isteyen bir sınavdır. Bu nedenle sizlere YDS konusunda en iyi eğitim imkanını, Uzman Dil Okulları sunmaktadır. Türkiye’de en çok yabancı dil eğitimi veren özel eğitim kurumunun bulunduğu illerden biri, İzmir’dir. Uzun yıllardan beri İzmir’de eğitim veren Uzman Dil Okulları ise, kaliteli ve teknolojik eğitimi ile, kendini kanıtlamış bir kurumdur. Özellikle İzmir YDS kursları içerisinde, en iyi imkanları sunmaktadır. YDS ile ilgili tüm tekniklerin ve konuların, en kalıcı şekilde öğretildiği kurumumuz, sizler için daha pek çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan şu şekilde bahsetmek mümkündür;

• 8-10 kişilik, özel sınıflarda eğitim verilir. Bu sayede daha rahat ve etkili bir şekilde eğitim sağlanmış olur.
• Sınıflarımızda akıllı tahta teknolojisi kullanılmaktadır. Böylece öğrencilerin hem rahat hem de hızlı öğrenmesi sağlanmaktadır.
• YDS içinde yer alan tüm konular, eksiksiz olarak işlenmektedir.
• Belirli dönemlerde örnek YDS sınavları uygulanarak, öğrencilerin heyecan ve sınav kaygısı taşıması engellenmiş olur.

YDS içinde, daha önce çıkan tüm sorular, deneyimli eğitimcilerimiz tarafından öğretilir. Böylece nasıl bir sınavla karşı karşıya olduğunuzu ve bu sınavda hangi soru tiplerinin çıkacağını daha net bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Okulumuzun sağlamış olduğu YDS eğimi için daha detaylı bilgiye, http://www.uzmandilokullari.com/egitim-programlari/44/yds-kpds-uds adresinden ulaşabilirsiniz.

İzmir YDS kursları içinde, yenilikçi eğitim anlayışı ile dikkat çeken Uzman Dil Okulları, YDS ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz her imkanı ve her türlü kaynağı sağlanmaktadır. 8-10 kişilik sınıflarda verilen özel eğitimlerde, birebir eğitim alabilme imkanı sunulmaktadır. Öğrencilerin bu sınavlar ilgili başarıyı yakalayabilmeleri için, ders saatleri dışında, ek dersler uygulanmaktadır. Birebir ders özelliğinde olan bu ek dersler sayesinde, öğrencilerin anlamadığı konular tekrar ele alınmakta ve öğrendiği konuların pekişmesi sağlanmaktadır.

Okulumuzda, YDS için taktikler de verilmekte ve bu taktiklerin uygulanması sağlanmaktadır. Bu taktikleri aşağıdaki şekilde özetlemek mümkündür;

• Sorularda gramer ya da zaman uyumuna bakmak, bazı yanlış cevapları elemeniz için yardımcı olacaktır.
• Kurslarımızda verilen küçük formülleri sorularda uygulamak, size vakit kazandıracak ve doğru cevaba en kısa yoldan ulaşmanızı sağlayacaktır.
• Bu sınavdaki sorularda, her zaman ipuçları verilmektedir. Bu nedenle bu ipuçlarını gözden kaçırmamak gerekir.
• Paragrafların her kelimesini anlamaya çalışmak yerine, genel anlatımı hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmak gerekir.
Siz de tüm bu ayrıcalıklardan, en uygun fiyatlarla yaralanmak ve YDS ile ilgili en kaliteli eğitimi almak istiyorsanız, hemen http://www.uzmandilokullari.com/iletisim adresini ziyaret ederek, bizimle iletişim geçebilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply