Dil Kursu

İzmir’de Hangi YDS Kursuna Gitmeliyim?

26 Kasım 2015

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavı olan YDS, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme kurumu tarafından, öğrencilerin, yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek amacıyla yapılmaktadır. Merkezi olarak yapılan bu sınav, geçmiş yıllarda yapılan KPDS ve ÜDS’nin birleştirilmiş halidir. Sınava giren adaylar için oldukça önem taşıyan YDS, hazırlanması zor bir sınavdır. Bu nedenle özel eğitim kurumlarından destek alınması gerekir. YDS’ye kimlerin girebildiği hakkında ise, şu şekilde bilgi vermek mümkündür;

 • Doçent adayları ve doktora yapmak isteyen kişiler
 • Yüksek lisans yapmak isteyen üniversite mezunları
 • Üniversitelerin son sınıfında okuyan veya sondan bir önceki sınıfta okuyan ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışan ve dil tazminatı almak isteyen kişilerle, yurt dışında çalışmak isteyip, dil bilgisini seviyesini ölçmek isteyen kişiler
 • Tıpta uzmanlık sınavına veya diş hekimliği uzmanlık sınavına girecek olan kişiler
 • Yabancı dil bilgisini ölçmek isteyen öğrenci veya üniversite mezunları

YDS sınavı, ilkbahar ve sonbahar olmak üzere iki aşamalı olarak yapılmaktadır. İlkbahar döneminde; Arapça, Bulgarca, Almanca, Çince, Fransızca, Farsça, Ermenice, Danimarkaca, Hollandaca, Gürcüce, İngilizce, Japonya, İspanyolca, İtalyanca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Yunanca, Sırpça, Rusça ve Rumence olarak, sonbahar döneminde ise sadece Fransızca, İngilizce, Rusça, Almanca ve Arapça dillerinden yapılmaktadır.

YDS sınavı, toplam 80 sorudan oluşmakta ve sınav süresi 150 dakika olarak belirlenmektedir. YDS sınavına, kelime, okuma ve dil bilgisi olmak üzere, üç bölümde çalışmak gerekir. Bu bölümlere etkili bir şekilde çalışabilmek için ise, kurslardan destek alınması ya da profesyonel şekilde yardım alınması çok önemlidir. İzmir YDS kursları içerisinde, en başarılı eğitimi veren Uzman Dil Okulları, YDS sınavı ile ilgili tüm taktik ve teknikler ile birlikte, verimli eğitim sunmaktadır. Bu nedenle başarı oranı en yüksek kurumlardan biridir. Uzman eğitmenler eşliğinde verilen eğitimler sayesinde, öğrencilerin üst düzey başarıyı yakalamaları sağlanmaktadır.

Okulumuzda son teknoloji kullanılarak, modern eğitim verilmektedir. Akıllı tahtalar eşliğinde verilen eğitimlerde, öğrencilerin en yüksek seviyede eğitim alması sağlanmaktadır. YDS kursunda, sınav için özel eğitim verilmekte ve belirli zamanlarda deneme sınavları uygulanarak, öğrencilerin başarı oranlarının arttırılması amaçlanmaktadır.

İzmir YDS kursları içinde, yenilikçi eğitim anlayışı ile dikkat çeken Uzman Dil Okulu ile ilgili tüm detaylı bilgiye, www.uzmandilokullari.com adresinden ulaşmanız mümkündür. Okulumuzda, YDS sınavı ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz her imkân ve her türlü kaynak sağlanmaktadır. 8 kişilik sınıflarda verilen özel eğitimlerde, birebir eğitim alabilme imkânı sunulmaktadır. Öğrencilerin bu sınavlar ilgili başarıyı yakalayabilmeleri için, ders saatleri dışında etütler uygulanmaktadır. Birebir ders özelliğinde olan bu etütler sayesinde öğrencilerin anlamadığı konular tekrar anlatılmakta ve öğrendiği konuların pekişmesi sağlanmaktadır.

YDS sınavında başarılı olabilmek için, bir takım çalışma taktiklerini bilmek gerekir. Bu taktikleri, şu şekilde belirtmek mümkündür;

 • Soruda ne istendiği net bir şekilde anlaşılmalıdır. Bunun için sınavda çıkan soru kalıpları ezberlenmelidir.
 • Bu sınavda istenen cevapları, sorular işaret etmektedir. Bu nedenle tüm paragrafı tekrar okumanıza gerek kalmaz, ancak bunun için okuduğunuzu iyi bir şekilde anlamız gerekir.
 • Dilbilgisi uyumu, bağlaçlar ve noktalama işaretlerine bakarak, bazı şıkları elemek mümkündür.
 • Bu sınavdaki sorularda her zaman ipuçları verilmektedir. Bu nedenle bu ipuçlarını gözden kaçırmamak gerekir.
 • Sorularda gramer ya da zaman uyumuna bakmak, bazı yanlış cevapları elememize yardımcı olacaktır.
 • Kurslarımızda verilen küçük formülleri, sorularda uygulamak vakit kazandıracak ve doğru cevaba en kısa yoldan ulaşmanızı sağlayacaktır.
 • Paragrafların her kelimesini anlamaya çalışmak yerine, geneli hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmak gerekir.

Bunlar ve bunun benzeri olan pek çok yöntemle ilgili detaylı eğitim verilen kurumumuzda, sınavın tüm teknikleriyle ilgili detaylı bir şekilde eğitim alırsınız. Bu da sınavda başarılı olabilmeniz için en önemli etkenlerden biridir. YDS sınavı ve uyguladığımız eğitimlerle ilgili aklınıza takılan her sorunun cevabını almak için lütfen www.uzmandilokullari.com sitemizi ziyaret ediniz.

Siz de YDS sınavında üstün başarı sağlamak, tüm sınav tekniklerini öğrenmek, verimi ve kalıcı bir eğitim almak için hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sitemizde bulunan canlı destek bölümümüzden, her türlü bilgiye olay bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin ve ayrıcalıklı eğitimin keyfini çıkarın.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply