Dil Kursu

İngilizce Dil Okulu

18 Kasım 2015

Dil okulu; diğer ülkelerden gelen öğrenciler için, bulunduğu ülkelerin dillerine yönelik eğitim veren kurumlar olarak ifade edilebilmektedir. Buna göre, İngilizce dil okulları, Amerika, İngiltere, Malta ve Kanada gibi anadili İngilizce olan ülkelerde, dışarıdan gelen öğrencilere İngilizceyi öğreten eğitim kurumudur. Bir dili en iyi şekilde öğrenmenin yollarından en etkilisi dil okullarında eğitim almaktır. İngilizceyi en etkili şekilde öğrenmenin yolları ise, doğal ortamında ve çalışarak, duyarak ve konuşarak öğrenmektir. Bu nedenle, İngilizcenin en iyi şekilde öğrenilebileceği dil okullarını ve özelliklerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

İngiltere Dil Okulları;

İngilizce dil okulu olarak İngiltereyi seçen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Çünkü İngiltere, İngilizcenin anavatanı olarak kabul edilir ve doğduğu yerdir. Bu nedenle İngiltere’de İngilizce eğitimi, büyük bir sektör haline gelmiştir. Dünya üzerinde bulunan yüz binlerce genç, İngilizce öğrenmek için İngiltereyi seçmektedir. İngiltere’de yer alan İngilizce dil okullarını tercih eden öğrencilerin bir kısmı, üniversite veya yüksek lisans eğitimlerine devam edebilmek, bir kısmı da lise için eğitim alıp, kolay bir şekilde yabancı üniversitelere yerleşebilmek istemektedir. Çok büyük bir kesim de İngiltereyi doyasıya gezip görebilmek ve kültünü yakından tanımak için burayı seçmektedir.

Amerika Dil Okulları;

İngilizce dil eğitimi almak için Amerika, kesinlikle doğru bir tercih olacaktır. Çünkü İngilizcenin anadili gibi konuşulduğu ve nüfusu en kalabalık olan ülke Amerika’dır. Amerika’da İngilizce dil eğitimi, büyük bir sektör haline gelmiş, pek çok sayıda kaliteli olarak eğitim veren İngilizce dil okulları kurulmuştur. Amerika’daki dil okullarında, temel İngilizce eğitiminin yanı sıra, dünyaca geçerli olan IELTS, TOEFL gibi sınavlarında eğitimini almak mümkündür.

Kanada Dil Okulları;

Kanada hem doğal güzellikleri hem de sunduğu üstün yaşam koşulları sebebiyle, İngilizce dil okulu eğitimi için doğru bir tercih olacaktır. Çünkü Amerika gibi İngilizcenin anavatanı olarak kabul edilmekte ve çok iyi eğitim imkanları sunan İngilizce dil okullarına sahip olmaktadır. 35 milyonluk nüfusa sahip olan Kanada, göçmen ülkesi olmakla birlikte, barındırdığı her kişiye eşit koşullar sağlamaktadır. Kanada’nın pek çok şehrinde bulunan İngilizce dil okullarında eğitim görürken, bol bol pratik yapma ve sosyalleşme imkanınız olmaktadır.

Malta Dil Okulları;

Malta’da herkesin ihtiyaçlarına göre eğitim veren yaklaşık 35 adet İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler için en iyi tercihlerden bir diğeri de Malta’da bulunan İngilizce dil okullarıdır. Malta İngiltere, Amerika ve Kanada’ya göre, çok daha ekonomik bir ülkedir. Bu ülkede herkes İngilizce konuştuğu için, bol bol pratik yapma şansınız olacaktır. Malta halkı çok sıcakkanlı olduğu için sosyalleşme imkanı da bulabileceğiniz nadide ülkeler arasında yer almaktadır.

Yukarıda sayılan ülkelerde dil eğitimi alabilmek için, önceden hazırlık yapmanız ve mutlaka bir kursa başvurmanız gerekmektedir. Bu kurslar, sizin için en iyi kalitede ön hazırlık İngilizce eğitimi sunarak, seviyenize ve isteğinize göre, yurt dışındaki İngilizce dil okullarında eğitim imkanı sunmaktadır. Bu kurslara kayıt olmak için önceden araştırma yapmak ve İngilizce dil okulları hakkında, detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız, www.uzmandilokullari.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak amacıyla, yurt dışında İngilizce eğitimi almak için okul seçerken, hangi kriterlere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili bazı araştırmaların sonuçlarını aşağıdaki şekilde incelemeniz mümkündür;

  • Küçük okul seçin.
  • Ucuz okullara aldanmayın, eğitim kalitesine bakın.
  • Bütçenize göre davranın.
  • Her pahalı okul iyi okul değildir. Bu ön yargıdan uzak durun.
  • Mutlaka bir aracı kurum kullanın.
  • Gideceğiniz okuldaki Türk öğrenci oranına dikkat edin.
  • Eğlenceli yerleri tercih edin.
  • Gideceğiniz okulda küçük sınıfların olmasına özen gösterin.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply