Dil Kursu

İngilizce Dil Okulu

25 Kasım 2015

İngilizceyi en iyi şekilde öğrenebilmenin yolu, yurt dışındaki okullarda eğitim almaktır. Bu nedenle pek çok özel eğitim veren kurs tarafından, yurt dışındaki okullarda, eğitim alma imkânı sunulmaktadır. Bunun dışında, yurt dışında bulunan okulların Türkiye’deki şubeleri de, çeşitli imkânlar ve kampanyalar sağlayarak, yurt dışında eğitim almanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle, öğrenciler ve akademik kariyer yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen dil okulları hakkında, detaylı bilgi almak için www.uzmandilokullari.com, sitesini ziyaret edebilisiniz. Yabancı dillerden en çok tercih edileni ise, evrensel olarak kabul edilmiş olan İngilizcedir. İngilizce, tüm dünyadaki insanların anlaşabilmesini sağlayan ortak bir dildir. Bu nedenle en çok tercih edilen yabancı okullar da, İngilizce dil okullarıdır.

Eğitim almak istediğiniz İngilizce dil okulunu belirlerken hangi özellikleri taşıdığını, iyi bir şekilde araştırmanız gerekir. Bu özellikleri şu şekilde özetlemek mümkündür;

 • Bu okullarda sunulan programlar, İngilizcenin tüm seviyelerine ve her amaca uygun olarak belirlenmiş olmalıdır.
 • Bu okullardaki eğitimler en az iki hafta olmalıdır.
 • İngilizce dil okulunda verilen kursların süresi, istenildiği kadar uzatılabilmelidir.
 • Bu okullarda verilen eğitimler okuma, yazma, dinleme, konuşma ve gramer bilgilerini öğretmeye yönelik olmalıdır.
 • Bu okullarda verilen haftalık ders saati sayısı; 15, 20, 22, 24 ve 30 saat arasında değişmektedir. İngilizce dil okulunda eğitim almak amacıyla vize alabilmek için, en az 20 saatlik kursların tercih edilmesi istenmektedir.
 • İngilizce dil okulunun ne kadar zamandır faaliyet gösterdiğini, köklü ve geleneği olan bir okul olup olmadığını bilmeniz gerekir.
 • Akademik kariyer yapmak istiyorsanız, seçtiğiniz İngilizce dil okulunun, akademik kurumlarla iş birliği veya anlaşması olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • İngilizce dil okulunun, ihtiyaç duyabileceğiniz referans ve şartlı kabul gibi destekler sağlayıp sağlamadığını araştırmalısınız.
 • İngilizce dil okulunun referanslarının, iyi olmasına özen göstermelisiniz.
 • Gideceğiniz İngilizce dil okulunu, daha önce eğitim almış kişilerin, tanıdıklarınızın veya arkadaş çevrenizin tavsiye etmesine önem veriniz.

Tüm bu özellikleri barındıran en iyi İngilizce dil okullarını belirledikten sonra, hangi ülkede eğitim alacağınıza karar vermelisiniz. İngilizce eğitim alacağınız ülke de, eğitimin kalitesi açısından oldukça önemlidir. Bu konuda en iyi eğitim veren okullar Amerika, İngiltere, Kanada ve Malta’da bulunmaktadır. Bu ülkelerin özelliklerini ve bu ülkelerde verilen eğitimleri kısaca açıklayalım;

Amerika’da eğitim;

Amerika, İngilizcenin yaygın olarak kullanıldığı ülkelerden biridir. Nüfusunun yoğun olması eğitim imkânı için çeşitli olanak sunmasını sağlamıştır. İngilizce eğitimini Amerika’da almanız için geçerli olan sebepleri şöyle açıklayalım;

 • Donanımlı kütüphaneler, idealist öğretmenler ve öğrencilerin ihtiyaç duyacağı tüm olanakları sunarak, kaliteli eğitim sunmaktadır. Eğitimler tamamen güncel bilgilere dayalıdır ve asla ezbere dayalı değildir.
 • Amerika, özellikle iş İngilizcesi alanında öncü bir ülkedir. Bu okullarda eğitim alan öğrenciler iş dünyasında kullanılan bütün teknolojileri, pratik bir şekilde öğrenmektedir.
 • Amerika’da bulunan kültürel ortam, öğrencilerin İngilizceyi rahat bir şekilde öğrenebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Burada bulunan farklı kültürlerden insanları tanıma ve onları anlama fırsatı, öğrencilerin kişiliklerinin ve dillerinin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır.
 • Amerika’da konuşulan, gerçek konuşma İngilizcesidir. Bu nedenle, İngilizcenin hâkim olduğu bu ülkede, dil öğrenmek ayrıcalıktır.
 • Amerika gibi güçlü bir ülkede eğitim almak, insanların vizyon sahibi ve yaratıcı olmasını sağlamaktadır.

İngiltere’de eğitim;

İngiltere ise, İngilizce dil okulu kapasitesi yüksek olan diğer bir ülkedir. İngilizcenin anavatanı olması sebebiyle yabancı öğrenciler için, çok sayıda eğitim olanağı sunabilmektedir. Burada herkesin bütçesine göre İngilizce dil okulu bulması mümkündür ve uygun bütçelerle eğitim ve konaklama imkânı sunmaktadır.

Malta’da eğitim;

Malta ise İngilizce eğitimin alınabileceği, en güzel ve en iyi ülkelerden bir diğeridir. Bu ülkede de, ana dil olarak İngilizce konuşulmaktadır. Gezilecek ve görülecek çok sayıda yerinin olması ve ada ülkesi özelliğinde olması, Malta’yı en gözde eğitim ülkelerinden biri yapmaktadır. Maddi olarak da diğer ülkelere oranla çok daha iyidir çünkü nüfus yoğunluğu az olan bir ülkedir. İnsanlarının oldukça sıcakkanlı ve sevecen olması, Malta’da eğitim almak için, bir başka nedendir. Ayrıca ulaşım sistemi taksi ve otobüsler ile sağlanmaktadır ve günlük veya haftalık bilet sistemi uygulanmaktadır.

Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurarak, eğitim almak için, size en uygun İngilizce dil okulunu seçmeniz mümkündür. Ülkeler ve İngilizce dil okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için www.uzmandilokullari.com adresini mutlaka ziyaret edin.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply