Dil Kursu

İngilizce Dil Kursu

18 Kasım 2015

İngilizce öğrenebilmek adına, işi bilen eğitimciler tarafından yardım alınması sayesinde alınan eğitime İngilizce kursu adı verilmektedir. İngilizce öğrenebilmenin günümüzdeki en etkili yolu küçük yaşlarda eğitim almak veya ilerleyen yaşlarda, kaliteli bir kurumda kurs görmektir. Gelişen ekonomik ve teknolojik koşullar nedeniyle, özellikle iş dünyasında İngilizce’ye ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü yabancı yatırımcılar Türkiye’yi tercih ederek, burada şirketler kurarken, yerli yatırımcılar da dış dünyaya açılmak adına, pek çok yabancı yatırımcı ile ortak olmaktadır. Bunun anlamı ülkemizin dünyaya açıldığı ve bu nedenle iş dünyasında çalışanların, iyi derecede İngilizce bilmesi gerektiğidir. Dış dünyaya açılma sadece iş hayatında değil, eğitim alanında da olmaktadır. Özellikle öğrenciler veya akademik kariyer yapmak isteyen kişiler tarafından da İngilizce kursları tercih edilmektedir.

İnsanların İngilizce kursuna gitmek istemesinin pek çok nedeni vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

Lise döneminde üniversiteye hazırlık yapan ve iyi bir üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler.

Memurlar, dil tazminatı alabilmek için tercih etmektedir.

TEOFL ve IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlara girmek ve kendini kanıtlamak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Yurt dışında eğitim almak veya kariyer yapmak isteyen kişiler tercih etmektedir.

Akademik kariyer yapmak için tercih edilmektedir.

İş hayatında bir adım önde olmak ve nitelikli eleman vasfına sahip olmak için tercih edilmektedir.

Tüm bu nedenlerle birlikte tercih edilen İngilizce kursları sayesinde, İngilizce öğrenmenin, eğitim ve iş hayatında sağladığı faydaların yanında, psikolojik olarak da pek çok faydası bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

İngilizce öğrenmek, diğer dillerin öğrenilmesini kolaylaştırmaktadır.

İngilizce evrensel bir dil olduğu için, diğer ülkelerdeki insanlar ile sosyalleşmeyi kolaylaştırır.

İngilizce bilen insanların, dikkatleri üzerinde çok daha güçlü kontrolleri vardır. Bu nedenle kolay bir şekilde dikkat dağılması yaşamazlar.

İngilizce bilmek beyni geliştirmektedir. Çünkü yabancı bir dil öğrenmek, beyindeki dil merkezlerinin geliştirmekte ve büyütmektedir.

İngilizce öğrenmek bunamayı önlemektedir. Çünkü yapılan araştırmalar sonucunda yabancı dil öğrenmenin Alzheimer ve bunama gibi hastalıkları 5 yıl ertelediği ortaya çıkarılmıştır.

İngilizce bilmek dinleme yeteneğini geliştirir. Çünkü beyin, iki dilde yer alan farklı sesleri ayırt etmek için daha çok çalışmakta bu da dinleme becerinizin artmasına neden olmaktadır.

İngilizce bilmek, farklı dillere daha duyarlı hale gelmenizi sağlar. Çünkü yapılan araştırmalar, iki dilli evlerde büyüyen çocukların, daha önce hiç duymadıkları diller bile ayırt edebildiğini göstermiştir.

İngilizce bilmek hafızanızın güçlenmesine neden olmaktadır. Çünkü iki dil bilen insanlar, daha çok beyin aktivitesinde bulundukları için hafızaları güçlenmektedir.

İngilizce bilen insanlar aynı anda birden fazla işi yapabilme yeteneğine sahip olurlar. Çünkü iki dil bilen insanlar, bir işten başka bir işe daha hızlı geçiş yapabilmekte ve beklenilmeyen durumlara daha kolay uyum sağlayabilmektedir.

İngilizce bilen insanların, her iki dili de kontrol ettiği için, dikkatleri üzerinde daha güçlü kontrolleri vardır ve dikkatleri kolay bir şekilde dağılmamaktadır.

İngilizce bilen insanların zihinsel aktivasyonu iki katına çıkmaktadır. Çünkü iki dil bilen insanlarda dikkat artması ve aynı anda birden fazla işi yapabilme gibi aktiviteler artmakta, bu da beynin önemli ölçüde aktif hale gelmesine ve daha çok çalışmasına imkan sağlamaktadır.

İngilizce bilmek, dünyaya olan bakış açınızın değişmesine neden olmaktadır.

İngilizce öğrenmek kendi dilinizin kurallarını ve yapısını daha iyi öğrenmenize neden olarak, anadilinizi geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

İngilizce bilmek, kendi kültürünüzü, başka bir kültürün gözünden görmenizi sağlamakla birlikte, pek çok kültürün kapısını da aralamaktadır.

Sizde bu faydalardan yararlanmak ve kendinizi İngilizce alanında en iyi şekilde eğitmek istiyorsanız, www.uzmandilokullari.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply