Dil Kursu

Dil Okulu Fiyatları

15 Kasım 2015

Yurt dışında alınan dil eğitimi ile Türkiye’deki eğitim, birbirine kıyaslanacak olursa, çok büyük oranda farklılık göstermektedir. Çünkü Türkiye’de bulunan klasik dil okulları yurt dışındakilerle, nitelik ve ulaştırdığı seviye bakımından farklılık göstermektedir. Dil okulları, yurt dışında eğitim almak isteyen kişilere, almak istedikleri dil eğitimini, yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır. Ancak maliyet açısından da Türkiye’ye oranla büyük oranda fark bulunmaktadır. Yurt dışında yer alan dil okulu fiyatları, bulunduğu bölgeye ve ülkeye göre farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak aynı bölge içerisinde yer alan dil okullarının bile, öğrencilere sunduğu kalite ve olanaklara bağlı olarak, fiyatları değişiklik göstermektedir. Yani her ülkede, hem fiyatı düşük hem de fiyatı yüksek dil okullarına rastlamak mümkündür.

Dil okulu fiyatlarını, en çok tercih edilen ülkelere göre sıralayacak olursak, şu şekilde açıklamak doğru olacaktır;

Amerika Dil Eğitimi Maliyetleri;

Amerika’daki dil okulları için ortalama fiyatlardan bahsedecek olursak, dil eğitimi için aylık 500 dolardan başlayıp, 1.500 dolara kadar dil eğitimi sunan programlar bulunmaktadır. Bu fiyatlar genel olarak 4 hafta sürecek dil eğitimleri için belirlenmiş olan fiyatlardır. Daha uzun süren eğitimler için fiyatlar düşerken, maliyetler azalmaktadır. Bu fiyatlara dil okulu ücretleriyle birlikte konaklama ve yeme-içme maliyetlerini de eklemek gerekmektedir. Amerika’da genel olarak iki tip konaklama bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ve maliyet olarak en uygun olanı, aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamanın 2015’e göre fiyatı 800 dolar ile 1200 dolar arasında değişmektedir. Bu belirlemiş olan ortalama fiyatlara günlük 3 öğün yemek dahil edilmiştir. Konaklamada diğer bir alternatif ise yurtlardır. Yurt konaklamalarının ücretleri de 1000 ve 1500 dolar arasında değişmektedir.

İngiltere dil eğitimi maliyetleri;

İngiltere, İngilizcenin ana vatanı olarak kabul edildiğinden, dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Amerika gibi İngiltere’de de her bütçeye uygun olarak dil eğitimi imkanı sunan okullar bulunmaktadır. Amerika’ya göre daha fazla sayıda dil okuluna sahip olması açısından, rekabet nedeniyle, daha uygun dil okullarına bile rastlamak mümkün olmaktadır. İngiltere’de aylık 400 pounddan başlayıp, 1000 pounda kadar eğitim imkanı sunabilen okullar bulunmaktadır. Burada konaklama aile yanı ve yurt olmak üzere iki seçenekte değerlendirilebilmektedir. Aile yanında konaklama fiyatı 100-150 sterlin arasında değişirken, yurt seçeneğinde 250 sterlini bulmaktadır.

Yurt dışında dil eğitimi almak için belirli eğitim süreçleri bulunmaktadır. Eğitim süreçleri ve dil okullarıyla ilgili aradığınız her türlü bilgiye, www.uzmandilokullari.com adresinden ya da 0850 840 87 85 numaralı telefondan ulaşmanız mümkündür. Bu eğitim süreçlerinden şu şekilde bahsetmek mümkündür;

Ön görüşme;

Yurtdışında eğitim programına katılmak isteyen öğrencilerle detaylı bir ön görüme yapmayı ve kişisel gereksinimlerinin ve önceliklerinin belirlenmesini kapsamaktadır.

Araştırma ve değerlendirme;

Bu aşamada öğrencinin bütçesine, gereksinimlerine ve vize koşullarına uygun ülke, şehir ve eğitim programı belirlenmektedir. Uygun olan okullar belirlendikten sonra araştırma yapılır ve katalogları incelenir. Bu okullar ile ilgili tüm giderler ve masraflar hesaplanır.

Karar ve kayıt;

Bu aşamada eğitim alacağı okulu belirleyen öğrenciler, seçtiği program ve tercih ettiği konaklama bilgilerini içeren bir kayıt formu doldurmakta ve belirli miktarlarda depozito ödenmektedir.

Uçak bileti ve rezervasyon;

Kayıt işlemlerinin tamamlanması ve tarihin kesinleşmesinden sonra, uygun fiyatlarla uçak bileti rezervasyon işlemi gerçekleştirilir.

Pasaport ve vize işlemleri;

Bu aşamada öğrencilerin, hemen pasaport alması sağlanır ve vize işlemleri için gerekli tüm işlemlerin yapılması, uzmanlar tarafından gerçekleştirilir.

Uçak biletinin satın alınması;

Vize işlemleri olumlu olarak sonuçlanan öğrencilerin, uçak biletlerini satın alması sağlanır.

Okul ve konaklama ücretlerinin yatırılması;

Gidiş öncesi bilgilendirme;

Öğrenciyle gidiş sonrası iletişim kurma;

Varış sonrası destek.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply